ماشینکاری در محل (Field Machining) از جمله فرایندهای جاری و بسیار پرکاربرد در صنایع خطوط لوله بشمار می‌رود که هات تپ صنعت در کنار خدماتی نظیر هات تپ و استاپل در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌دهد. خدمات ماشینکاری در تمامی صنایع دارای کاربرد می‌باشد و فرایندهایی نظیر تراشکاری، فرزکاری، سوراخکاری و نظیر آن را شامل می‌شود اما تمامی این خدمات بصورت رایج در کارگاه‌های مرکزی انجام می‌گیرند. به این معنا که مشتریان قطعه یا ابزار مورد نظر را سفارش داده و یا به محل کارگاه مرکزی شرکت خدمات دهنده ارسال می‌کنند تا در آن مکان فرایندهای مذکور روی آنها انجام شود. 
اما در برخی شرایط که تجهیزات، قطعات و اتصالات در محل سایت نصب بوده و امکان جداسازی و انتقال آنها از محل سایت به کارگاه سرویس رسان وجود ندارد، نیاز به دستگاه‌هایی خواهد بود که خدمات مذکور را در محل سایت و بدون نیاز به انتقال تجهیزات انجام دهد. به این دلیل خدمات مذکور را خدمات ماشینکاری در محل می‌گویند، چرا که این بار بجای تجهیزات و قطعات، این دستگاه‌ها می‌باشند که قابل انتقال به محل سایت و مکان نصب تجهیزات هستند. 
طبیعتاً این قسم خدمات در خطوط لوله بسیار رواج دارند چرا که بخش اعظم قطعات نصب شده روی خطوط لوله و در محل سایت قابل جابجایی و انتقال نیستند. ایراداتی که ضمن انتقال این تجهیزات می‌توانند بروز دهند به شرح زیرند:
- ممکن است برای انتقال تجهیزاتی نظیر لوله‌های نصب شده در سایت یا تجهیزاتی نظیر ولو و فلنج نیاز به برش بخشی از قطعات یا اتصالات وصل شده به آن‌ها باشد. در این صورت به تجهیزات مورد نظر آسیب وارد خواهد آمد و ممکن است کارکرد قبلی خود را از دست بدهند. 
- اغلب تجهیزات خطوط لوله دارای حساسیت بوده و پس از نصب ترجیح بر آن است که تا جای ممکن تعویض یا منتقل نشوند. بنابراین بهترین راه تعمیر و رفع ایراد آنها در همان محل نصب می‌باشد.
- جدا کردن قطعات از محل نصب، جابجایی و انتقال آن‌ها به محل کارگاه‌ها و بازگرداندن مجددشان به محل سایت و در مکان نصب یک فرایند زمان‌بر بوده و باعث اتلاف وقت و هزینه خواهد شد. بنابراین این کار مقرون به صرفه نخواهد بود. ضمن اینکه نیروی انسانی بیشتری را درگیر خود خواهد کرد و باعث هدر رفت منابع انسانی فعال در سایت‌ها می‌شود. 
مجموعه عوامل فوق استفاده از خدمات ماشینکاری در محل را توجیه پذیر خواهند کرد.
هات تپ صنعت با ارائه انواع خدمات ماشینکاری در محل قادر است نیاز مشتریان جهت رفع ایرادات و اشکالات فنی قطعات و اتصالاتشان در همان محل سایت و در مکان نصب شده را رفع گرداند. از جمله خدمات ماشینکاری در محل شرکت هات تپ صنعت به شرح زیر می‌باشد:
- تراشکاری پرتابل:  در شرایطی که قطعه‌ای در محل نصب در سایت نیازمند انجام عملیات تراشکاری باشد، دستگاه‌های تراشکاری پرتابل جهت انتقال به سایت، نصب روی قطعه مورد نظر و انجام عملیات تراشکاری آماده در دسترس شرکت هات تپ صنعت می باشند.
- درون تراشی لوله: در صورتی که نیاز به افزایش قطر داخلی یک لوله در خطوط لوله انتقال می‌باشد، می‌توان از طریق دستگاه‌های درون تراشی لوله که به لوله متصل می‌شوند عملیات مذکور را به انجام رساند. این عملیات می‌تواند بمنظور رفع خوردگی لوله و مواردی از این نظیر نیز به کار گرفته شود. 
- فرزکاری: در صورتی که نیاز به فرزکاری سطح مقطع یک قطعه یا اتصال در خطوط لوله می‌باشد، می‌توان از طریق دستگاه‌های فرزکاری قابل حمل شرکت هات تپ صنعت از سرویس مورد نظر بهره برد. 
چنان‌که پیداست این قسم خدمات صنعتی برای تمامی واحدهای صنعتی قابل استفاده‌اند، اما صنایع درگیر در پایپینگ، و واحدهای صنعتی که خطوط لوله به هر نحو بخش اصلی فرایندهای آن‌ها را شامل می‌شود بیش از سایرین از این نوع خدمات بهره می‌گیرند. در زیر برخی واحدهای صنعتی که خدمات مذکور در خصوص‌شان قابلیت کاربردی بیشتری دارند ذکر می‌گردند:
- مجتمع‌های پالایشگاهی نفتی و گازی
- مجتمع‌های پتروشیمی
- صنایع سنگین نظیر فولاد و ذوب آهن
- خطوط لوله انتقال بین شهری
- خطوط لوله انتقال گاز درون شهری
- شرکت‌های آب و فاضلاب
موارد فوق اصلی‌ترین بهره‌گیرندگان از خدمات ماشینکاری در محل محسوب می‌شوند اما چنان‌که اشاره شد تمامی واحدهای صنعتی به فراخور نیاز عملیاتی و الزامات تولیدی خود می‌توانند به نحوی از خدمات مذکور استفاده کنند. 
 
هات تپ صنعت به عنوان ارائه دهنده خدمات هات تپ، استاپل و ماشینکاری در محل آماده است سفارشات شما را دریافت و در اسرع وقت مشاوره‌ها و راهنمایی‌ها، و نیز فرایندهای اجرایی مورد نیاز جهت رفع ایرادات و بهبود عملکردهای واحدهای صنعتی را به انجام برساند. 
عضويت در خبرنامه
پست الكترونيك  
  درخواست
صفحه اصلي | درباره ما | تماس با ما | خدمات | نقشه سایت