گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1394/09/07 - 11:54 كد :10025
نسبت به مدت مشابه پارسال انجام شد: افزایش ١٩ درصدی صادرات میعانات گازی پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از افزایش ١٩ درصدی بارگیری و صادرات میعانات گازی تولیدی از فازهای پارس جنوبی در آبانماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.
سیدپیروز موسوی در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که در آبانماه امسال ١٢ میلیون و ٢١٦ هزار و ٧٦١ بشکه میعانات گازی از پایانه شرکت پایانه های نفتی ایران در عسلویه بارگیری و صادر شده است، گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ١٩ درصدی را نشان می دهد.
 
وی میزان بارگیری و صادرات میعانات گازی در آبانماه پارسال را ١٠ میلیون و ٢٦٨ هزار و ٤١١ بشکه عنوان کرد و افزود: با توجه به راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی در آینده ای نزدیک، پایانه های نفتی ایران از آمادگی لازم برای افزایش توان صادراتی این محصول مهم استراتژیک برخوردار است.
 
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با بیان این که در آبان ماه امسال پهلودهی و بارگیری ١٦ کشتی نفتکش در پایانه میعانات گازی عسلویه انجام شده است، اظهار کرد: در این پایانه با بهره گیری از سیستمهای نوین رایانه‌‏ای و جدیدترین تکنولوژی اندازه‌‏گیری حجمی، بارگیری ٢٥ تا ٣٠ هزار بشکه میعانات گازی در ساعت انجام می شود.
 
موسوی با اشاره به میعانات گازی تولیدی فازهای ١ تا ١٠ و ١٥ و ١٦ پارس جنوبی تصریح کرد: در آبانماه امسال ١١ میلیون و ٤٤٩ هزار و ١٢٧ بشکه میعانات گازی تولیدی این فازها از طریق دو گوی شناور واقع در عسلویه بارگیری و صادر شد؛ ضمن آن که در همین مدت ٧٦٧ هزار و ٦٣٤ بشکه میعانات گازی این فازها نیز از طریق یک گوی شناور که در مجاورت فاز ١٢ قرار دارد روانه بازارهای جهانی شده است.
 
گفتنی است، میعانات گازی تولیدی فازهای پارس جنوبی به کشورهای کره، ژاپن، امارات و چین صادر می شود.
منبع خبر : شانا
عضويت در خبرنامه
پست الكترونيك  
  درخواست
صفحه اصلي | درباره ما | تماس با ما | خدمات | نقشه سایت