گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1394/09/09 - 09:46 كد :10030
معرفی طرح‌های نفت مناطق مرکزی در کنفرانس تهران
مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی در کنفرانس بین المللی رونمایی از قراردادهای جدید صنعت نفت، طرح های این شرکت را به سرمایه گذاران خارجی معرفی کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس سید صالح هندی، مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی در کنفرانس بین المللی رونمایی از قراردادهای جدید صنعت نفت با اشاره به منطقه عملیات شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: گستره فعالیت این شرکت  در ١١ استان در جنوب، جنوب غرب و شمال شرق ایران است.
 
هندی افزود: مجموعا بیش از ٤٠ درصد تولید گاز کشور از سوی شرکت نفت مناطق مرکزی انجام می شود .
 
هندی نحوه تقسیم بندی بسته های سرمایه گذاری را براساس موقعیت جغرافیایی، ویژگیهای سنگ و سیال مخزن اعلام کرد وگفت: البته این آمادگی وجود دارد که شرکتها درباره کل بسته ها یا تک تک آنها برنامه کاری ارائه دهند.
 
مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره بسته ٩ میدان نفتی شامل میدانهای نفتی آبان، پایدار، پایدار غرب، دانان، چشمه خوش، دالپری، سومار، نفتشهر و دهلران گفت: ٤ میدان شامل پایدار غرب، نفتشهر، آبان و دهلران با کشور عراق مشترک هستند.
 
وی با بیان این که همه میدانهای نفتی به نوعی توسعه یافته اند، افزود: هم اکنون این میدان‌ها روزانه یکصد هزار بشکه نفت تولید می‌کنند اما ظرفیت تولید آنها ١٧٠ تا ٢٠٠ هزار بشکه قابل افزایش است.
 
مدیر برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران افزود: از سرمایه گذاران انتظار داریم تا در پروژه‌های ازدیاد برداشت و مدیریت مخزن برنامه های خود را ارائه کنند، سرمایه گذارانی که در این بخش برنامه کاری ارائه کنند از شانس بالاتری برای مشارکت برخوردارند.
 
وی میدان‌های سفید زاخور، دی، فاز دو آغار، سفید باغون و هالگان را ٥ میدان گازی این شرکت معرفی کرد و گفت: هم اکنون از این میدان‌ها تنها میدان آغار در حال تولید است.
 
هندی گفت: تولید گاز چهار میدان گازی برای فرآورش به پالایشگاه جم و تولید میدان آغار به پالایشگاه فراشنبد ارسال می شود.
 
وی آخرین بسته پیشنهادی را توسعه فاز دوم میدان تنگ بیجار در غرب کشور با شرایط ویژه مخزنی اعلام کرد و افزود: این میدان در حال حاضر جزو میدان‌های تولیدی است که روزانه ٢٥٠ میلیون فوت مکعب تولید دارد و بعد از توسعه تا ٣٥٠ میلیون فوت مکعب قابل افزایش است.
منبع خبر : فارس
عضويت در خبرنامه
پست الكترونيك  
  درخواست
صفحه اصلي | درباره ما | تماس با ما | خدمات | نقشه سایت