گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1394/09/12 - 11:38 كد :10033
گاز طبیعی به «پالایشگاه ستاره خلیج فارس» رسید
منطقه ٦ عملیات انتقال گاز با هدف گازرسانی به صنایع غرب شهرستان بندرعباس، عملیات تزریق گاز به فاز نخست خط لوله ٣٠ اینچ غرب بندرعباس و پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را عملیاتی کرد.
مدیر منطقه ٦ عملیات انتقال گاز، امروز (دوشنبه، ٩ آذرماه) در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: خط لوله ٣٠ اینچ غرب بندرعباس از خط لوله هفتم سراسری انشعاب گرفته شده است و وظیفه انتقال گاز به صنایع عمده و استراتژیک غرب استان هرمزگان را بر عهده دارد.
 
کرم گودرزی با اشاره به راه اندازی فاز نخست خط لوله یادشده برای تامین انرژی صنایع غرب بندرعباس، افزود: در فاز نخست، انتقال گاز به پروژه مهم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از طریق خط لوله ٣٠ غرب بندرعباس انجام شده است.
 
وی ادامه داد: با تکمیل این خط لوله، صنایع غرب بندرعباس و منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی از این انرژی پاک برخوردار می شوند که این موضوع باعث افزایش ضریب پایداری انتقال گاز و تامین انرژی صنایع غرب بندرعباس خواهد شد.
 
به گفته مدیر منطقه ٦ عملیات انتقال گاز، این پروژه که از سال ٩٣ آغاز شده بود با رعایت دقیق نکات و استاندانداردهای خطوط لوله انتقال گاز، با همفکری و همراهی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به عنوان مجری طرح و با هدف به حداقل رساندن نواقص، طی دو سال انجام شد که پس از هماهنگی با دیسپچینگ شرکت ملی گاز، تزریق گاز به خط لوله ٣٠ اینچ غرب بندرعباس و با هدف تامین انرژی مورد نیاز برای راه اندازی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، صورت گرفت.
 
گودرزی ضمن قدردانی از همکاری منطقه ویژه اقتصادی، شرکتهای گاز استانی و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، از بازدیدهای دوره ای کارکنان منطقه در بخشهای مختلف و پایش مستمر وضع پیشرفت پروژه در راستای اجرای دستورعملهای تحویل و تحول خطوط لوله انتقال گاز خبر داد.
منبع خبر : شانا
عضويت در خبرنامه
پست الكترونيك  
  درخواست
صفحه اصلي | درباره ما | تماس با ما | خدمات | نقشه سایت