گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1394/09/12 - 11:40 كد :10034
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد: علاقه ترکیه به سرمایه گذاری صد درصدی در پتروشیمی ماکو
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از علاقه شرکتهای ترکیه به سرمایه گذاری صددرصدی در پتروشیمی ماکو خبرداد و گفت: سیاست دولت استفاده بهینه از منابع است و سرمایه گذاری ترکها در ساخت پتروشیمی در این منطقه ٦ میلیارد دلار برآورد شده است.
به گزارش شانا، حسین فروزان در پاسخ به این پرسش که علاقه  شرکتهای ترکیه ای در تاسیس پتروشیمی در مشارکت با چه بخشی از اقتصاد کشور خواهد بود، اظهار کرد: ترکها تمایل دارند که به صورت صددرصدی در پروژه های پتروشیمی سرمایه گذاری کنند .
 
فروزان با بیان این که ویژگیهای مناطق آزاد کشور با هم متفاوت است، خاطرنشان کرد: هزینه حمل و نقل یکی از مواردی است که قیمت تمام شده محصولات تولیدی را افزایش می دهد و حتی می تواند تولید کالایی را از شرائط رقابتی خارج کند ویکی از ویژگیهای صادرات به ترکیه هزینه های پایین حمل و نقل به این کشور و دسترسی آسان به این بازار از منطقه آزاد ماکوست .
 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان این که براساس طرح آمایش سرزمین باید درآمد استانها به صورت متناسب افزایش یابد به پایین بودن درآمد استان آذربایجان غربی نسبت به دیگر استانها اشاره کرد و افزود: ماکو با شرائطی که در حال حاضر دارد زمینه بسیاری برای سرمایه گذاری در صنایعی مانند پتروشیمی داشته و اشتغال آن می تواند موجب افزایش ثروت عمومی کشور شود .
 
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، فروزان برآورد اولیه سرمایه گذاری در پتروشیمی ماکو را ٦ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: این امیدواری وجود دارد که حضور شرکتهای خارجی  منجر به سرمایه گذاری مناسب در بخش صنایع مهم این منطقه از جمله پتروشیمی شود.
منبع خبر : شانا
عضويت در خبرنامه
پست الكترونيك  
  درخواست
صفحه اصلي | درباره ما | تماس با ما | خدمات | نقشه سایت